Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   
Rodina
Poporodní deprese není jen špatná nálada

Narození dítěte je sice nádherná událost, ale zároveň se nová situace může stát noční můrou. To když propukne nemoc jménem poporodní deprese.
Podobně jako Vánoce i narození dítěte je období radosti; jenže kromě spontánního prožívání radosti máme radost i jaksi imperativně nařízenou.

Zobrazit celý článek
 
Vše kolem těhotenství

Co je to pupečníková krev?

Pupečníková krev je krev, která se nachází v placentě a pupeční šňůře miminka. Pupeční šňůra a placenta zajišťují po dobu těhotenství výživu a dýchání miminka. Jakmile se miminko narodí a je pupeční šňůra přestřižena, stávají se z nich nepotřebné orgány. Opravdu jsou nepotřebné? Ještě ne! Ještě totiž obsahují krev, která může vyléčit řadu velmi vážných onemocnění.

Zobrazit celý článek
 
Nemoci a trápení

Plané neštovice (Varicella)
Jaká je příčina?
Plané neštovice vyvolává virus. Když někdo onemocní, vylučuje v prvních dnech nemoci s vydechovaným vzduchem veliké množství viru. Jestliže jste plané neštovice ještě neprodělali a jste s nemocným v uzavřené místnosti, máte šanci větší než 90 %, že plané neštovice dostanete. Po získání infekce se v prvních deseti dnech neděje nic. Ale potom v rozmezí týdne až čtrnácti dnů to na Vás přijde.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Sourozenecká rivalita

Pokud se vám narodilo druhé dítě, vaše batole bude prožívat smíšené pocity. Následuje několik rad, jak co nejvíce omezit sourozeneckou rivalitu při narození druhého dítěte a v průběhu prvních let.

Batole na sourozence připravte. Než miminko přijde na svět, zkuste batoleti vysvětlit, jak se váš společný život změní po narození jeho brášky nebo sestřičky.

Zobrazit celý článek
 
Recepty nejen pro nejmenší

Jak často by mělo dítě dostávat příkrm?

S růstem a postupujícím věkem dítěte zvyšujeme postupně frekvenci podání příkrmů. Každé dítě je ale jiné a ne každý den má stejnou chuť k jídlu. Rozličné je ale také množství mléka, které dítě vypije. Navíc jsou mezi zdravým a dobře prospívajícími dětmi větší a menší jedlíci. Vhodný počet jídel dále závisí na tom, jak je strava energeticky hodnotná.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti
Když přijdou první zoubky

Někdy mezi čtvrtým a dvanáctým měsícem života se začnou objevovat první zoubky  u většiny dětí k tomu dojde kolem šestého měsíce. Zoubky se často prořezávají krátce po sobě, někdy jsou však mezi jednotlivými zuby také velké odstupy. Závazné je pouze pořadí. Nejprve se objeví střední řezáky.
Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Jak vybrat správný kojící polštář?

Milé maminky, už jste slyšely o POLŠTÁŘI NA KOJENÍ? Pravděpodobně ano, ale určitě o něm nevíte všechno důležité. Možná dokonce přemýšlíte, zda jej vůbec potřebujete, případně jaký a kdy si koupit? Připravili jsme pro vás malého průvodce kojicími polštáři, který vám poradí, jak si vybrat tuto velice praktickou pomůcku, která usnadní život vám i vašemu miminku.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Papírové plenky kyčlím neublíží

Sedmdesát procent maminek kupuje pro své děti výhradně jednorázové plenky. To je oproti dobám před rokem 1989 pořádná změna. Nemůže takový radikální přechod ublížit dětským kyčlím? A naučí se děti včas chodit na nočník? Toho bych se rozhodně nebál, říká pediatr Milan Kudyn, místopředseda Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost.

Zobrazit celý článek
 
Vše kolem těhotenství

Haló, mami – to jsem já!

Cítí-li matka pohyby dítěte ve svém těle, vytváří si k němu ještě pevnější pouto. Děťátko nyní navazuje kontakt s okolním světem: kope, mává ručkama a vrtí sebou.

Klepání z břicha
Matky musejí čekat polovinu těhotenství, než můžou poprvé své děťátko ucítit.

Zobrazit celý článek
 
Vše kolem těhotenství

Co znamená Baby-Friendly porodnice.

„Podpora, ochrana a prosazování kojení“ je celosvětovým programem UNICEF a Světové zdravotnické organizace (SZO), rozvíjeným a podporovaným od roku 1992 i v ČR. UNICEF na něm kromě Světové zdravotnické organizace (SZO, World Health Organization – WHO) spolupracuje i s dalšími mezinárodními organizacemi,

Zobrazit celý článek
 
203 článků (21 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
Očkovací kalendář do 6-ti let

od 4. dne – 6. týdne Tuberkulóza (pouze u rizikových dětí s indikací), BCG vaccine SSI
od 9. týdne (2. měsíc) Záškrt, tetanus, černý kašel, dětská obrna, žloutenka typu B, onemocnění vyvolaná Haemophilus influenzae typu B, Infanrix hexa 
Hexacima (1. dávka)
3. měsíc Infanrix hexa Hexacima (2. dávka-za měsíc po 1. dávce)
4. měsíc Infanrix hexa Hexacima (3. dávka-za měsíc po 2. dávce)
15. měsíc Priorix (1. dávka)
do 18. měsíce Infanrix hexa Hexacima (4. dávka)
21. až 25. měsíc   Priorix (2. dávka-za 6-10 měsíců po 1. dávce)
5. - 6. rok Infanrix (přeočkování)

Aktualizováno 4.2.2015

Vývoj miminka v bříšku po měsících

Prenatální vývoj 1. - 9. měsíc


 
Vyhledávání
DĚTSKÝ HOROSKOP
Básničky a říkadla
Svátky
Partneři
KontaktTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo