gif Pilates v těhotenství - udržujte se fit! - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Pilates v těhotenství - udržujte se fit!
vendulka

Pilates v těhotenství - udržujte se fit!

Budoucí maminky mohou využívat mnoho cviků metody Pilates. Pomáhají jim udržovat postavu, zmírňují opakující se bolesti a pomáhají jim uvědomit si své měnící se tělo. Tato metoda umožňuje maminkám projít cvičebním programem bezpečně a efektivně v průběhu celého těhotenství. Každý cvik lze přizpůsobit stadiu těhotenství a každodenním fyzickým stavům.

Pilates pro těhotné využívá z původní metody Pilates cviky a pohyby upravuje pro každé období těhotenství. Důraz je kladen na změny postavy, procvičování svalů a na tělesná cvičení jako je příprava na porod.

Metoda Pilates obsahuje tisíce cviků. Většina z nich vychází z původních 34 cviků, ale všechny vyžadují osm stejných principů. S cvičením  Pilates, na rozdíl od ostatních cvičení, můžete začít v kterémkoliv období těhotenství (vždy po konzultaci s lékařem) a ještě dosáhnout vynikajících výsledků. Také nezáleží na tom., jestli jste Pilates cvičila někdy dřív, protože naučit se to není nikdy pozdě.
Pro mnoho těhotných žen je těhotenství doba, kdy cítí velkou motivaci a potřebu udržet se fit a pečovat o sebe. Se zvětšováním bříška ale můžete být omezována tím, co je pro vás bezpečné, a tím, co jste schopna udělat. Můžete mít také nějaké zranění nebo jiný lékařský problém,, který vás omezuje: nezapomeňte, že v těhotenství se skoro určitě problém prohloubí.
Pokus jste se  metodě Pilates  věnovala již před otěhotněním, možná máte svou centrálním část (střední část) velmi dobře posílenu. Nezapomeňte, že změnám ve vašem těle budete muset přizpůsobit svůj běžný denní režim. Procházením jednotlivých úrovní lze vytvořit účinný program, ve kterém můžete rovněž pokračovat po narození dítěte a urychlit tak svou rekonvalescenci.

Pravidla cvičení metody Pilates:

posiluje břišní svalstvo, které poskytuje podporu děloze a dítěti a zároveň funguje jako opora pro páteř (pomáhá ji udržet ve správné poloze)
posilování svalů pánevního dna pomáhá při porodu a dává matce větší schopnost tyto svaly ovládat
posiluje vitalitu
přispívá k silnějšímu a pružnějšímu břišnímu svalstvu, které tak má menší tendenci k rozestupu. Silnější břišní svaly se také rychleji vrátí do původní polohy. Větší rozestup znamená menší  podporu pro páteř a pravděpodobně vyvolá bolest zad.
napomáhá správnému držení těla a síle centrálních sval, která pomáhá udržovat  správný sklon pánve. Příliš velký pánevní sklon může způsobit nesprávné držení těla a vyvolat menší bolesti zad.
přispívá k relaxaci, zlepšuje spánek a zvyšuje energii
zlepšuje krevní oběh a pomáhá zamezovat  tvorbě křečových žil a křečí
správné držení těla je všeobecnou prevencí vzniku různých bolestí a potíží
pomáhá při dýchání během porodu a zmírňuje dýchavičnost během těhotenství
urychluje poporodní rekonvalescenci

Zdroj:

Pilates pro těhotné
Posilovací cvičení pro budoucí maminky

Autoři: Michael King, Zolande Green
Vydalo: Nakladatelství Computer Press

Více o knize...   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo