gif Cvičíme v těhotenství: Jak předcházet zácpě - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Cvičíme v těhotenství: Jak předcházet zácpě
Novinky Portál

Cvičíme v těhotenství:
Jak předcházet zácpě

Během těhotenství se u některých žen objevuje zácpa a u jiných se problémy se zácpou zhoršují. V tomto období bývá zácpa většinou zapříčiněna hormonálními změnami, zvláště zvýšením produkce progesteronu, který zpomaluje aktivitu střev (peristaltiku). K vyprazdňování pak dochází méně často a stolice je tužší.

Pokud máte zácpu, rozhodně příliš netlačte, abyste se vyprázdnila, protože by mohlo dojít k oslabení svalů pánevního dna a vzniku hemoroidů.

Chcete-li zácpě předcházet, pijte hodně vody a zvyšte podíl vlákniny ve stravě. Nesnažte se dlouho tlačit. Spíše počkejte, až ucítíte potřebu, a zvolte dobrou pozici ? vsedě v mírném předklonu. Kromě toho můžete provádět zvláštní cviky a po jídle se masírovat, abyste stimulovala pohyb střev.

CVIČENÍ KE STIMULACI POHYBU STŘEV

Břišní dýchání
Vyberte si polohu: můžete ležet, sedět, stát nebo klečet na všech čtyřech. Na začátku vydechněte ústy a přitom zatáhněte břicho, jako byste z něj pozvolna chtěla vytlačit vzduch. Výdech by neměl být násilný, není třeba vydechovat rychle nebo zcela vyprázdnit plíce. Vydechujte právě tak dlouho, abyste cítila práci břišních svalů (svírání spodní části břicha). Pak břicho uvolněte a k nádechu dojde automaticky. Stahování a uvolňování břicha se současným masírováním pomohou stimulovat pohyb střev. Každý den po jídle si desetkrát zopakujte břišní dýchání.

Břišní dýchání a sklápění nohou
Položte se na záda, pokrčte kolena. Vydechněte ústy a přitom zatahujte břicho a stahujte břišní svaly, jako byste chtěla vytlačit vzduch z plic. Zároveň sklápějte pokrčené nohy doleva. Poté břicho uvolněte (k nádechu dojde automaticky) a zaujměte výchozí polohu s pokrčenými koleny uprostřed. Opakujte cvičení, tentokrát sklápějte nohy doprava. Opakujte pětkrát na každou stranu, vždycky po jídle. Tento cvik protahuje trup, dochází při něm k masáži střev na pravé straně (vzestupný tračník) a na levé straně (sestupný tračník) a je jím stimulován pohyb střev.

Ukázka z knihy:

Chantale Dumoulin
Cvičíme v těhotenství
Názorný popis cviků a praktické rady   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo