gif Jak na zvýšení pružnosti svalů pánevního dna a hráze? - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Jak na zvýšení pružnosti svalů pánevního dna a hráze?
vendulka

Jak na zvýšení pružnosti svalů pánevního dna a hráze?

Nedávné studie ukázaly, že pokud není při porodu hráz poškozena (natržena nebo nastřižena), oblast hráze v období po porodu nebolí, méně často se vyskytuje únik moči a ženy se rychleji vracejí k sexuálním aktivitám.

Zvýši-li se pružnost hráze a prodlouží se svalová vlákna v oblasti pánevního dna, je možné předejít natržení hráze a v některých případech i nástřihu hráze.

Natržení hráze je, jak název napovídá, poškozením tkáně hráze. Dochází k němu tehdy, když hráz nemá pružnost potřebnou k tomu, aby dítě mohlo vyjít ven. Episiotomie je nástřih hráze s cílem zvětšit vaginální otvor a usnadnit tak porod. Tento nástřih provádí lékař, většinou pod lokální anestezií.

Episiotomie bývá praktikována v určitých situacích: když je dítě v nebezpečí (snižuje se tepová frekvence dítěte), při nepostupujícím porodu z důvodu nedostatečné elasticity hráze, dále v případech, kdy je potřeba použít na usnadnění porodu různé nástroje (např. porodnické kleště), při porodu dítěte koncem pánevním, při velké nedonošenosti apod.

 

Technika zvýšení pružnosti svalů pánevního dna a hráze

Lehněte si na záda nebo do polosedu, pokrčte kolena a roztáhněte nohy. Zaveďte do vagíny palec. Dále tlačte prstem směrem dolů, abyste vytáhla hráz (povrchové tkáně) a svaly pánevního dna. Vytahujte, dokud neucítíte, že jsou tkáně napjaté, neměla byste však cítit silnou bolest nebo pálení.

Vydržte v natažení půl minuty a přitom provádějte břišní dýchání. Opakujte vytažení směrem doprava a pak doleva, také bez bolesti. Aby byla tato technika zvyšování pružnosti účinná, je třeba ji provádět po dobu pěti minut každý den od 34.týdne těhotenství. Tato technika se snáze provádí v teplé koupeli.

Zdroj: kniha Cvičíme v těhotenství, Chantale Dumoulin, www.portal.cz   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo