gif Transplantace kmenových buněk nebo transplantace srdce? - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Děti: Transplantace kmenových buněk nebo transplantace srdce?
vendulka

Transplantace kmenových buněk nebo transplantace srdce?

Brazilští lékaři vyvinuli takovou metodu, během které kmenové buňky získané z kostní dřeně pacienta jsou injektovány do jeho srdce. Podle výzkumníků jednoho se dne tato metoda může stát alternativou transplantace srdce.

Dřívější výzkumy totiž dokázaly, že v důsledku terapie pomocí dospělých kmenových buněk u čtyř pacientů z pěti se transplantace srdce stala zbytečnou. Protože pomocí kmenových buněk se mohou vytvořit nové cévy potřebné pro zásobování svalů srdce a mohou se regenerovat svaly srdce.

Brazilští lékaři Reuters řekli: "Je to první taková podložená metoda, kdy se podařilo pozorovat, že kmenové buňky použité pro transplantaci jsou skutečně schopné vytváření nových tepének a regenerace svalů srdce, díky tomu v případě 4 pacientů nebylo nutné provádět transplantaci srdce.

Dalšího výzkumu prováděného v letech 2001 až 2003 Dr. Hansem Fernandem Dohmannem a jeho výzkumným týmem se zúčastnilo 14 pacientů čekajících na transplantaci srdce. Výzkumníci Pro-Cardiac Hospital z Rio de Janiera a spolupracujícího Heart Institute z Texasu (USA) - kteří vyvinuli injektor kmenových buněk - implantaci kmenových buněk prováděli společně. Během testů se potvrdilo, že dřeňové buňky dopravené formou injekce úspěšně regenerovaly svaly srdce.

Další výsledky jsou také důkazem toho, že dřeňové buňky jsou schopné vlivem změněného tkáňového prostředí změnit se nejen v krevní buňky, ale i cévy, buňky srdcového svalu.

Zdroj:
www.archivbunek.cz   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo