gif Nejnovější metoda léčby inkontinence - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Děti: Nejnovější metoda léčby inkontinence
vendulka

Nejnovější metoda léčby inkontinence

Rakouští odborníci referovali o slibné metodě zmírnění problémů zadržování moči (inkontinence). Metoda - při které kmenové buňky pacienta jsou transplantovány do svěrače močové trubice - obnoví funkčnost a pružnost svalu močové trubice.

Radiolog Ferdinand Frauscher, profesor rakouského výzkumného týmu doufá, že injektování kmenových buněk může znamenat trvalé a účinné řešení v terapii inkontinence, které trápí obě pohlaví. "Inkontinence je jedním z největších problémů u žen, a často se vyskytuje i u mužů" - řekl.

Inkontinence znamená samovolné vyprazdňování močového měchýře, způsobené nejčastěji slabostí svěrače, svalu na spodku močového měchýře. Je to zdravotnický problém známý v celém světě, který se týká ve Spojených státech amerických 12 miliónů lidí, v Maďarsku zhruba 1 miliónu lidí.

Během metody vypracované výzkumníky Medical University of Innsbruck kmenové buňky získané ze svalové tkáně paže pacientů jsou pěstovány v laboratorních podmínkách po dobu 6 týdnů, poté je injektují přímo do svěrače močové trubice pacienta. Speciálním postupem pomocí moderního třídimenzionálního ultrazvukového přístroje lze určit nejoptimálnější místo pro injektování. Profesor Frauscher také dodal: "Tyto buňky jsou velice inteligentní buňky! Mají schopnost přeměnit se ve svalové buňky, když se dostanou na správné místo." Do uvedeného testu bylo zapojeno 20 žen trpících inkontinencí, ve věku 36-84 let. Implantace vlastních kmenových buněk pacienta vyžaduje jen 15-20 minut, a výsledky se objeví již během 24 hodin.
V důsledku operace došlo k nárůstu objemu svěrače a zvýšila se jeho kontrakce.

Je také velice pozoruhodné, že náklady na terapii pomocí kmenových buněk nepřesáhnou náklady ani nejvíce rozšířených metod (plenky pro dospělé a kolagenové injekce).   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo