gif Darovala své kmenové buňky pro život sourozence - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Darovala své kmenové buňky pro život sourozence
Vendulka

Darovala své kmenové buňky pro život sourozence

Mezi dvojčaty z Floridy - Franklinem a Sarah Sklarovými ? vzniklo zvláštní spojení. Sarah zachránila život Franklinovi, který trpěl akutní lymfoblastickou leukémií tím, že se jako donor zapojila do života zachraňujícího zákroku.


Leukémie je typem rakovinného onemocnění. Leukémie je výsledkem neúměrného, nádorového množení zralých a méně zralých krvetvorných buněk v kostní dřeni. Rozmnožené buňky přitom, že vyplní kostní dřen, většinou vstupují do krevního oběhu a objevují se v krvi. Bílé krvinky - mezitím omezují tvorbu normálních buněk - nejsou schopny zastat svoji původní funkci. U dětí do 15 let leukémie představuje nejčastější zhoubné nádorové onemocnění. Jednou z nejrozšířenějších forem leukémie je akutní lymfoblastická leukémie, v léčení které bylo dosaženo největšího pokroku.

U Franlina diagnostikovali leukémii v roce 2002. V roce 2004 byl uskutečněn život zachraňující zákrok, jehož cílem bylo dosáhnout úplného ústupu onemocnění a obnovení normální činnosti kostní dřeně. K transplantaci kostní dřeně u Franklina, byly využity kmenové buňky Sarah, jeho dvojčete. Při transplantaci imunologicky optimálních dárcovských buněk bylo umožněno dávkování chemoterapeutických prostředků ve velkých dávkách (jež je namířené na zničení zhoubných buněk), protože při následné transplantaci zdravé kmenové buňky kostní dřeně se může dosáhnout obnovení krvetvorby a léčení pacienta. Po úspěšné transplantaci mohl Franklin opět žít obvyklým životem jako před svou nemocí. O letních prázdninách mohl znovu kempovat a s příchodem podzimu se mohl opět potkat s přáteli ve škole.

Více informací o kmenových buňkách je k dispozici na www.archivbunek.cz .   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo