gif Transplantace kmenových buněk ? šance pro lidi s nemocí jater. - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Transplantace kmenových buněk ? šance pro lidi s nemocí jater.
Vendulka

Transplantace kmenových buněk ? šance pro lidi s nemocí jater.

Britští lékaři léčili své pacienty s těžkými nemocemi jater kmenovými buňkami původem z kostní dřeně, které získali z krevního oběhu. Je obecně známo, že pro játra znamenají největší nebezpečí alkohol, tuky a infekční zánět jater.

Nadměrná spotřeba alkoholu, přemíra tuků ve stravě a "nepřiměřené" užívání léků má za následek vznik poruch ve fungování jater. U nejtěžších případů nemoci jater může pomoci pouze jejich transplantace. Všeobecně se ví, že největší problém při transplantaci jater tkví v tom, že je k dispozici pouze nízký počet vhodných jater k transplantaci. Stav čekajících pacientů se zhoršuje, důsledkem metastáz nemocný umírá dříve, než se mu dalo pomoci.

Pomocí nové metody britští lékaři provedli úspěšnou transplantaci kmenových buněk u pacientů trpících těžkými jaterními nemocemi.

Skupina provádějící transplantaci s tímto postupem chce prokázat, že díky transplantaci kmenových buněk se játra dokážou regenerovat, což znamená velký pokrok v léčení nemoci jater. O tomto novém postupu ? transplantaci kmenových buněk ? a výsledcích informoval Dr. Nagy Habib, vedoucí londýnské lékařské skupiny, na jedné ze svých odborných přednášek.

V londýnské nemocnici provedli transplantaci kmenových buněk u pěti pacientů. U pacientů byla provedena speciální příprava, při které se z kostní dřeně do krve dostaly kmenové buňky vhodné k transplantaci. Po dosažení odpovídající koncentrace, se z krve odfiltrovaly kmenové buňky, které byly dopraveny do artérie vedoucí do jater.
Podle průběžných kontrol po transplantaci jsou výsledky povzbudivé. Stav se u 3 pacientů z pěti zlepšil, zatímco u ostatních se stav nezhoršil. Skupina lékařů v blízké budoucnosti plánuje léčení dalších pacientů touto novou metodou. Přirozeně vedoucí výzkumu Dr. Habib prohlásil, že na potvrzení výsledků a pro rozšíření tohoto postupu do praxe jsou nutná další šetření a úspěšné transplantace.

Další informace o kmenových buňkách jsou k dispozici na www.archivbunek.cz .   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo