gif Cvičení na posílení prsních svalů - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Cvičení na posílení prsních svalů
Vendulka

Cvičení na posílení prsních svalů

Prsa jsou tvořena prsními žlázami, vazivem a tukovými tkáněmi. Jsou podepřena svaly hrudníku, ramen a horní části zad. Během těhotenství dochází k mnoha fyziologickým změnám prsů, když se připravují na sekreci mateřského mléka. Během devíti měsíců se jejich váha zvýší z 0,5 na 1,7 kilogramu.


Aby svaly, které prsa podpírají, nezeslábly, což by také zapříčinilo ochabnutí prsou, je potřeba nosit vhodnou podprsenku a začít zpevňovat svaly, jakmile se ustálí sekrece mléka. Každý den byste měla provádět jedno z následujících cvičení: tlačení nebo hmitání. Pokračujte ve cvičení měsíc podle potřeby i déle.


Tlačení

Posaďte se, ohněte lokty a držte je v úrovni ramen. Provádějte cvičení 1.1 (břišní dýchání). Pomalu vydechujte ústy a tlačte dlaněmi proti sobě, až se napnou prsní svaly nad prsy. Udržujte kontrakci po dobu pěti vteřin. Nadechněte se. Proveďte deset opakování, mezi jednotlivými pohyby deset vteřin odpočívejte. Cvičte jednou denně po 5 dní v týdnu.

Nůžky
Začněte ve stejné poloze, ale s pažemi nataženými dopředu v úrovni ramen. Pomalu vydechujte ústy a přitom šestkrát zkřižte natažené paže před hrudníkem. Nadechněte se. Tuto sérii šesti pohybů procvičte desetkrát; mezi jednotlivými sériemi si deset vteřin odpočiňte. Cvičte jednou denně po 5 dní v týdnu.
Rada: Snažte se zvyknout si na správné držení těla, rovná záda a stažená ramena ? poloha prsů se zlepší.

 

 

Ukázka z knihy:
Ve formě po porodu, knihu vydalo nakladatelství Portál www.portal.cz   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo