gif Jak vyzrát na zimní nemoci? - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Bolesti: Jak vyzrát na zimní nemoci?
TZ

Jak vyzrát na zimní nemoci?

Dvakrát ročně oběhne svět vlna chřipky. Na tu letošní se připravte včas.
Existuje několik důvodů, proč jsou s chřipkou stále takové potíže. Její původce, virus, stále mutuje. Tělo si na klasickou chřipku vytvoří protilátky, ale když přijde nová varianta viru, tyto protilátky neúčinkují a organismus je bezbranný.


Chřipka vyniká vysokou nakažlivostí, zejména velká města jsou ideální pro její šíření. Pokud na vás někdo ,prskne‘ vir, onemocníte během 1-3 dnů.
U chřipky jako virového onemocnění se léčí především příznaky nemoci, přímo na viry nezabírají ani antibiotika. Jakmile se virus do organismu dostane a začne se množit, nedá se infekce zastavit. Chřipka se zkrátka musí vyležet.

Jak se proti ní tedy bránit?
Nejdůležitější je prevence. Domluvte se se svým lékařem včas na očkování proti chřipce. Očkovací látka se každoročně ‚ladí‘ na ‚módní‘ mutaci viru. Stojí 150-300 Kč a chrání jen jeden rok, pak se očkování musí opakovat. Někdy ale chřipka skončí a objeví se její “kamarádka„ angína.

Samotný název angína (z latinského angere – svírat) zhruba ukazuje na charakter potíží, které jsou s tímto typem onemocnění spojené a sice: nepříjemné pocity v krku – škrábání, řezání. Obtíže se stupňují při polykání. Podvědomě se snažíme polykat co nejméně, ale každou část krku si víc a víc uvědomujeme při polykání jídla nebo při pití. V krku si i laik všimne zarudlého měkkého patra a zadní stěny hltanu. Nápadné jsou však především zduřelé a překrvené mandle. Tyto i jiné příznaky, včetně zvýšené teploty, která ale není pravidelným průvodním znakem angíny, nás většinou dovedou k praktickému lékaři a ten následně nasadí antibiotika, doporučí pravidelný spánek, odpočinek, bez rušivých elementů jako je počítač nebo televize, zvýšený přísun vitamínů a problém je během týdne vyřešen.
Existují ovšem i přípravky, které můžeme bez lékařského předpisu za nevelký, lépe řečeno za malý peníz, zakoupit v lékárně. Na trhu je běžně dostupný a patří mezi jedny z nejstarších svého druhu u nás. Jedná se o Stopangin, který lze používat buď jako podpůrný lék při léčbě antibiotiky, pokud na ně došlo, případně ho můžeme bez porady s lékařem používat k dezinfekci ústní dutiny a hltanu při zánětlivých a infekčních onemocněních nebo při chirurgických výkonech v dutině ústní a k ústní hygieně, popř. k potlačení zápachu z úst. K dostání je ve formě kloktadla nebo jako ústí sprej. Jeho výhodou je, že jej mohou používat jak dospělí, tak mladiství, ale i děti od šesti let.Stále bychom měli dodržovat několik bezpečnostních zásad a chřipka s angínou se nám vyhnou. Omezte pobyt v uzavřených místnostech s větším počtem lidí a cestování v hromadných dopravních prostředcích. V předstihu posilujte imunitu organismu vitaminy, zejména ‚céčkem‘. K němu přidejte přípravky s obsahem zinku, pomáhají též echinaceové kapky, lipový čaj či mateřídouška, a to jako prevence i doping při prvních příznacích. Důležité je dodržovat správný pitný režim.
Pozor – chřipka ani angína nejsou banální onemocnění! Důležitý je proto klid na lůžku.

Pokud ucítíte příznaky, navštivte lékaře a nemoc rozhodně nepřecházejte.

Připravila: Vlaďka Svobodová   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo