gif Křečové žíly a hemoroidy - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Křečové žíly a hemoroidy
Vendulka

Křečové žíly a hemoroidy

Dědičná ochablost vazivových tkání může způsobit vytváření křečových žil a hemoroidů. Zejména v těhotenství, kdy hormonální rozšíření cév všeobecné uvolnění tkání a tlak dělohy brání odtoku krve z pánevních žil.

Dlouhé stání a nedostatečný pohyb podporuje vznik křečových žil.

Předcházejte tomu: Pracujte především v sedě, ale nepřehazujte přitom nohu přes nohu. Občas se mezitím proběhněte a vůbec choďte na procházky, to povzbuzuje krevní oběh.

O přestávkách byste si pokud možno měla dát nohy nahoru. Pomáhají také masáže suchým kartáčem od chodidel nahoru směrem k srdci.

Při výrazných křečových žilách vám lékař předepíše gumové punčochy, které si musíte natáhnout dříve, než ráno vstanete z postele.

Hemoroidy, uzlíčková rozšíření cév na stěně konečníku, se projevují bolestmi a svěděním, jakož i světle červenými usazeninami krve ve stolici. Postarejte se především o stravu bohatou na vlákninu pro pravidelné měkké trávení. Ke zmírnění potíží vám lékař může předepsat masti a čípky uvolňující křeč a bránící zánětům. Sedací koupel ve vlažné vodě (pokojová teplota) s přísadou čaje z květu slézu, s extraktem dubové kůry nebo heřmánku pomohou také.

Z knihy Čekám děťátko - Barbara Neesová-Delavalová, www.kniznoweb.cz   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo